En iyi protein tozu ve En kaliteli protein tozu hangisidir?

En iyi protein tozu ve En kaliteli protein tozu hangisidir?

 

Spora yeni başlayacaksanız ve en iyi protein tozu hangisi diye araştırma yapmaya başladıysanız eğer spor salonlarında ve internet üzerinde konuşulan yanlış bilgilerden uzak durmaya çalışmalısınız, bunu yapamadığınız takdirde en iyi protein tozu kelimesi sizin için maalesef yanlış bilgilendirme veya yönlendirme sonucunda sadece bir söylem olarak kalacaktır.

Ağırlıklı olarak body ve fitness sporu ile ilgilenen sporcuların tercih etmiş oldukları sporcu besin ve gıdalarında sürekli olarak en iyi protein tozu hangisi diye gerek çevrelerinde gerekse, internet üzerinden araştırmalar yapılmaktadır. Aslında X markalı ürün için daha kaliteli veya daha iyi diyebilmek için birçok faktör bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse, içerik değerleri, ürün fiyatı, ürünün markası ve hatta ürünü kullanan sporcuların görüşleri bu konuda çok etkili olabilmektedir.

Yapacağımız detaylı incelemede en kaliteli protein tozu olarak bir ürün ismi belirlemektense profesyonel ve amatör sporcuların kullanıp memnun kaldıkları veya memnun kalmadıkları ürünler için yapmış oldukları öneri ve görüşleri dikkate alarak bir liste hazırlayacağız. Sporcu besin ve gıdalarında en iyi protein tozu ya da en kaliteli protein tozu seçiminde doğru ve objektif bilgileri sunarak protein tozu satın almanız gerektiğinde elinizde “en iyi protein tozu” kelimesine yakışan bir liste olacaktır.

 

1 – Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard (2273 gr)

gold standard whey

Dünyaca ünlü bir marka olan “Optimum Nutrition” markasına ait Gold Standard Whey ürünü body/fitness sporu ile ilgilenen profesyonel ve amatör sporcular tarafından ilk olarak tercih edilmektedir. Ayrıca dünyada en çok güvenilen supplement markası ve protein tozu ürünlerinin çok kaliteli olması ve kalitesini kanıtlamış olması da tercih edilme nedenidir.

Peki Neden 1. Sırada:

100% Gold Standard Whey Protein’in en iyi protein tozu listemizde 1. sırada olma nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

– Optimum Nutrition dünyaca ünlü bir supplement markası olması ve ürünlerinin kalitesini kanıtlamış olması
– Bodybuilding.com tarafından her yıl düzenlenen en iyi protein tozu ödüllerinde Bodybuilding.com Supplement Award” 6 yıl üst üste 1. olarak ödül alan tek protein tozu olması,

– Standard segmentteki protein tozlarına göre ölçek başına 24 gr. protein, 5 gr. BCAA olması ve sade formülü sayesinde öne çıkarak tercih edilmesi,

– Dünyada en çok kullanılan protein tozu olması ve ülkemizde resmi Türkiye Distribütör firması tarafından satışının mevcut olması ve fiyat / performans olarak en uygunu ve kaliteli ürün olması.

 

2 – Muscletech Nitro-Tech Performance Series (1800 gr) Protein Tozu

nitro-tech protein tozu, muscletechAmerikan menşeili bir marka olan ve supplement sektöründe bilinen köklü bir marka olarak kendini kanıtlamış bir firma olması, ürünlerinin kaliteli olması ve kullanıcılarına özel seri ürünler üreterek sporcuların gönlünü kazanmıştır.

Peki Neden 2. Sırada:

Birçok profesyonel sporcu ve uzmanlar tarafından Muscletech ürünleri eleştiriliyor olsa da daha önce Hardcore Nitro-Tech pro serisi adıyla üretimi ve satışı yapılan ürün daha sonra formülü daha güçlü hale geitirilerek “Nitro-Tech Performance Series” ismiyle satışa çıkarıldıktan sonra üstün bir satış başarısına ulaşmıştır.

 

3 – Xpro Nutrition Whey Complex

whey complex protein tozuXpro Nutrition supplement sektöründe yeni diyebileceğimiz bir marka olup; Almanya’nın en iyi tesislerinde üretimi gerçekleştiriliyor. Whey Complex protein tozu içerik bakımından zengin whey proteine sahip olup, amino asit değerleri rakiplerine oranla daha iyi seviyededir.

Peki Neden 3. Sırada:

Güçlü rakiplerine karşı içerik değerlerine bakıldığında ölçeğindeki 24 gram protein değeri, 6.8 BCAA, 5.2 Glutamine değerleriyle öne çıkmakta ve aroma tadı olarak piyasada bulabileceğiniz en lezzetli aroma seçenekli protein tozu olarak öne çıkmakta ve güçlü markaları geride bırakmaktadır.

Fiyat / performans değerlendirmesinde güçlü içerik ve formülü sayesinde neden listede 3. sırada diye sorduğunuzu duyar gibiyiz; Xpro Whey Complex her ne kadar içerik ve tad olarak rakiplerine denk bir protein tozu olmasına karşın marka bilinirliği henüz yeni yeni bilinmeye başlandığı için tercih ve algı nedeniyle listemizdeki yerini almıştır.

 

4 – MusclePharm Combat Protein Powder (1.8 kg)

muscle pharm combat protein tozuMusclePharm isim ve marka olarak aslında supplement sektöründe diğer rakipleri gibi çok eski ve köklü bir firma olmamasına rağmen, ürün çeşitliliği sayesinde hızlı bir çıkış yakalamıştır. Ayrıca UFC gibi dünya çapında büyük bir organizasyona sporluk yaparak marka ismini duyurarak kendini kanıtlamış ve en iyi protein tozu listemizde 4. sırada yer almıştır.

Peki Neden 4. Sırada:

MusclePharm çok eski bir marka olmamasına rağmen MusclePharm Combat ürünü içeriğinde birçok farklı tipte protein barındırıyor (yumurta proteini, kazaein proteini gibi) olması ve piyasada yer alan köklü markaların ürünlerine karşı lezzet ve tad açısından daha iyi olması nedeniyle öne çıkmakta ve fiyat/performans açısından listemizde 4. sırada yerini almıştır.

 

5 – Platinum Hydrowhey (1590 gr)

platinum hydrowheyOptimum Nutrition markasının özel serisi olan Platinum Hydrowhey piyasaya yeni çıkan bir ürün ve diğer rakiplerinden farklı olarak üstün hidrolize formülü sayesinde vücut tarafından en hızlı emilen whey protein olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Platinum Hydrowhey protein tozu her ölçeğinde 30 gram protein, 8.8 BCAA, 15.5 esansiyel amino asit barındırmaktadır.

Peki Neden 5. Sırada:

Bu kadar kaliteli ve içerik değerleri yüksek bir protein tozu neden 5. sırada diyenler olacaktır elbet, bunu en basit nedenle belirtmek gerekirse içerik değerine karşın fiyatının rakiplerine oranla çok yüksek olması, yeni ve ortalama kullanıcıları düşündüğümüzde fiyat/performans açısından yüksek maliyetli olacaktır. Şunu belirtmeden geçmeyelim içerik olarak oldukça kaliteli ve saf bir protein tozudur.


Kullanıcı oyları ile devam eden protein tozu anketimize katılabilir ve anket sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 5
 • comment-avatar
  muratca 5 sene

  Sanki ürünlerin bulunabilirlik durumuna göre verilmiş bir liste gibi. Kimse MHP markasının 12 saat vucutta etkili ürünlerinden ve yeni teknolojisinden haberi yokmu ? Çok daha iyi ürünler var ama listede yer almamış.

 • comment-avatar

  Genel olarak evet en çok bulunabilirlik durumlarına ve bunlar arasında en iyilerine göre bir liste yaptık. Yeni oluşan bir yapı olarak sürekli ürün incelemeleri yapacağız ve listelerimizi sürekli güncelleyeceğiz.

 • comment-avatar
  fatih 5 sene

  kullanılan protein markalarını belli sürede değiştirilmeli mi?yoksa sürekli aynı protein markasını kullanabilir miyiz?

 • comment-avatar

  Markaları değiştirmeniz gerekmez, yeterki fayda sağladığınız ürün olsun. Hedeflerinize göre belirlediğiniz antrenman programınız ile doğru ve etkili kullanım önemli. Kullandığınız protein türlerini antrenman ve çalışma dönemlerinizde değiştirebilir, ek protein çeşitleri kullanabilirsiniz. Örneğin, Casein (yavaş işleyen protein), Egg (Yumurta proteini). Hızlı gelişim dönemlerinizde izole olan whey proteinler yerine Hidrolize olan whey proteinleri tercih edebilirsiniz.

 • comment-avatar
  Hüseyin Akın 4 sene

  Sıralamayı beğendim. ****.com ‘un yaptığı listeleri de uzun süredir takip ediyorum. Sizinki de başarılı bence tebrikler.