Seated Alternatıng Front Dumbbell Raıse

Seated Alternatıng Front Dumbbell Raıse

 

A:Dirseklerinizi çok hafif bir bükülmeyle kilitlemek daha uzun bir kanırtmaç oluşturur (kollarınızı çok fazla bükük tuttuğunuzdaki durumun aksine) ve hareketi daha da zorlaştırır.

B:Omuz yüksekliğine ulaştığınızda hareketi her zaman durdurmayın. Ön delta kasları hareketi baş üzerine taşıdığınızda bile halen sıkıca kasılıyor olacaktır.

Bu tek eklemli hareket, genellikle göğüs gününde de sıkı çalışan ön delta kaslarını hedefler. Oturarak yapılan versiyonu dizleriniz ve kalçanız aracılığıyla hız yaratarak hile yapmayı daha da zorlaştırır. Bu yüzden muhtemelen bu hareketi ayakta çalışırken kullandığınızdan nispeten daha hafif bir ağırlık kullanmak zorunda kalabilirsiniz.  

Seated Alternating Front Dumbbell Raise hareket

Başlangıç: Düz bir bench’in ucunda göğüsünüz dışarıda, omuzlarınız geride ve sırtınız düz, bacaklarınız birleşik iken dik oturun. Bir çift dambılı kavrayın ve onları uyluk hizanızın dışarısında, palms-down tutuşu ile tutun. Kollarınız düz, ancak dirsekleriniz serbest olmalıdır.

Hareket: Omuz yüksekliğinin hemen üzerine, vücudunuzun önünde kolunuzu dümdüz kaldırın, kolunuzu mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın. Kontrollü biçimde alçaltın ve ardından karşı tarafa değiştirin. Bu değiştirme hareketi diğer kol çalışıyor iken iki tarafa da tarafa kısa bir dinlenme süresi tanıyacaktır. Halter kullanırken böyle bir dinlenme süresi elde edemezsiniz.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0