Seated Overhead Dumbbell Extensıon

Seated Overhead Dumbbell Extensıon

 

A:Ağrılığı yerleştirmek zorlayıcı olabilir; bu yüzden bir gözlemci (spotter) kullanın. Gözlemci tekrarlarınızı tamamlarken yanlışlıkla başınızı çarpmamanızı sağlayacaktır.

B:Kollarınızı serbest bırakmadan tepe pozisyonunda tamamen açın. Dambıllar direk başınızın üzerinde olacağından kontrol edebileceğiniz bir ağırlık kullanmanız önemlidir.

Kollarınız başınızın üzerindeyken triceps kaslarının uzun başı daha iyi esner ve bu da kollar yan tarafta iken yapılan triceps hareketlerinin aksine daha güçlü kasılabildiği manasına gelir. Eğer dirseklerinizin açılmasını kontrol etmekte zorlanıyorsanız, omuz genişlinde bir tutuş ile EZ-bar kullanmayı deneyin. Ancak barı başlangıç pozisyonuna getirirken yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

 Başlangıç: Sırtınızı hafifçe kambur ve ayaklarınızı denge için yerde genişçe açıp, düşük sırtlı bir bench’e dayanarak dik oturun (ağırlık yüksek sırtlı bir bench’e nazaran artacaktır). Dambılın üst kısmının iç ucuna avuç içlerinizi yerleştirin. Böylece bar işaret parmağınız ve başparmağınız arasında emniyette duracaktır. Ağırlığı kollarınızı tamamen açarak başınızın üzerine yerleştirin.

 Hareket: Dirseklerinizi başınızın yan taraflarında tutun ve açılmalarını önlemek için elinizden geleni yapın. Dirseklerinizi bükerek ağırlığın başınızın arkasında alçalmasına izin verin. Triceps kaslarınızdaki esnemeyi hissedin ve aynı yol üzerinden tam kol genişliğinde geri bastırın.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0